A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Diskusijas Cēsu skolās “Digitālās prasmes un izglītība - vai šodienas skolēns izdzīvos rītdienas darba tirgū?”

Diskusijas Cēsu skolās “Digitālās prasmes un izglītība - vai šodienas skolēns izdzīvos rītdienas darba tirgū?”

Cēsu novada pašvaldība aicina skolēnu vecākus un visus interesentus apmeklēt sarunas par digitālo tehnoloģiju un prasmju nozīmi izglītībā.

Tuvāko divu gadu laikā paredzēts modernizēt sešas Cēsu skolas – Cēsu Valsts ģimnāziju, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāziju, Cēsu pilsētas vidusskolu, Līvu sākumskolu, Cēsu 2.pamatskolu un Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu. Skolās par ikdienu kļūs jaunāko tehnoloģiju pielietošana mācību procesā. Skolēniem zinību apguvē talkā nāks izmainītā realitāte, virtuālā realitāte, 3D skenēšana un printēšana, kā arī planšetes un mobilās portatīvās datorklases.

Lai Cēsu novada skolēnu vecākiem un citiem interesentiem veidotu pilnīgāku priekšstatu par digitālo tehnoloģiju izmantošanas un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) prasmju apguves priekšrocībām skolās, Cēsu novada pašvaldība aicina uz diskusijām “Digitālā prasmes un izglītība - vai šodienas skolēns izdzīvos rītdienas darba tirgū?”

Sarunas notiks:
• Līvu sākumskolā 10.aprīlī, plkst.17.00;
• Cēsu 2.pamatskolā 13.aprīlī plkst.17.00, pirms tam no plkst.15.30 iespējams apmeklēt skolas robotikas čempionātu;
• Cēsu Pastariņa sākumskolā 17.aprīlī plkst.18.00;
• Cēsu Valsts ģimnāzijā 18.aprīlī plkst.17.30.

Sarunu cikls noslēgsies 20.aprīlī 27.aprīlī Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā plkst.13.00.

Ikdienas dzīve kļūst arvien digitālāka, un 90% nākotnes profesiju būs nepieciešamas digitālās prasmes, kuru jau trūkst 44% Eiropas Savienības iedzīvotāju. Turklāt Latvijā jau šobrīd trūkst informācijas un IKTspeciālistu. Tas nozīmē, ka digitālās prasmes nākotnē palielinās iespējas pielāgoties strauji mainīgajam darba tirgum.

Publicēšanas datums: 2018. gada 6. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt