A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » CVĢ skolēni piedalījās projektā Austrijā

CVĢ skolēni piedalījās projektā Austrijā

No 3.marta līdz 9.martam CVĢ 10.klases skolēni piedalījās projektā "My school my life" Austrijā (Freistadt).

Piecas darba dienas noritēja ļoti darbīgi. Vairākās radošajās darbnīcās skolēniem tika dota iespēja izmēģināt savas prasmes apdrukas veidošanā un batikošanā ar  austriešu tradicionālajām zilajām krāsām, tika pītas  klūdziņu sirdis, apgūti  kaligrāfijas pamati,  klausoties mūziku,  veidoti gleznojumi, bet, pildot valodas uzdevumus, bija iespēja saklausīt, kā dzimtās valodas vārds skan vācu, angļu, spāņu skolēnu pateikts, kā arī iemācīties jaunus vārdus spāņu un kataloniešu valodā.

Interesanta un izzinoša bija  ekskursija VOESTALPINE Lincā, uzņēmumā, kas dibināts 1938. gadā un joprojām darbojas kā lielākais metālapstrādes uzņēmums Eiropā un kuram izveidoti vairāki meitas uzņēmumi visā Eiropā. Redzēt procesu, kā tiek kausēti dažādi materiāli un kā rodas metālu sakausējumi, bija aizraujoši. Pārsteidzoši, ka uzņēmuma teritorija veidota kā pilsēta ar ielām, kurās jāievēro strikti ceļu satiksmes noteikumi. Šajā pilsētā ir gan skola un bērnudārzs, gan sava slimnīca. Patīkami, ka uz galvenās ēkas sienas ,,Laipni lūdzam!” redzams arī latviešu valodā.

Lincā atrodas lielākā katedrāle Austrijā, kas celta gotikas stilā, bet  visvairāk Lincas iedzīvotāji lepojas ar to, ka Lincai Mocarts veltījis vienu no saviem skaņdarbiem. Esot Lincā, noteikti jāpagaršo Lizer tarte, kas joprojām tiek cepta pēc pirms 100 gadus senas receptes.

Česky Krumlov - pilsēta Čehijā ar brīnišķīgu pili virs Vltavas upes, iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, pārsteidza ar stāstu par Hābsburgu dinastijas valdnieka nežēlīgo rīcību un iedzīvotāju māņticību par sievieti - vampīru, tomēr pilsēta atstāja patīkamu iespaidu ar renesanses un baroka stila mājām.

Gan dienas, gan vēla vakara ekskursijās izzināta Freištates vēsture, uzkāpjot aizsargmūra un pils torņos, kuru sienās iemūrētas lodes, lai nodrošinātu mūra stiprumu. Mazā pilsētiņa apbūra ar šaurajām ieliņām un interesanto vēsturi.

Galvenais tomēr bija projekta darbs. Izvērtējot visu valstu skolēnu iesūtītos  logo projektam, mūsu skolas skolnieces logo ieguva 3. vietu. Turpmākajam darbam izveidotas komandas, kas veido firmas, lai strādātu pie katras valsts projekta. Tajās izvirzīti prezidenti, dizaineri, finanšu direktori un citas amatpersonas, kurām e-vidē būs jāturpina darbs un jāpabeidz līdz nākamajai tikšanās reizei maijā Spānijā.


Publicēšanas datums: 2019. gada 27. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt