A  A  A
Lapas karte


Cik bieži apmeklē kultūras pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas skolēni stāda OMAs mežu

Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas skolēni stāda OMAs mežu

Pagājušajā nedēļas nogalē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”, Dabas aizsardzības pārvaldi un ekoskolām no visas Latvijas devās izglītojošā ekspedīcijā mežā, lai mācītos par klimata pārmaiņām un oglekļa mazietilpīgu attīstību (OMA), kā arī iestādītu OMAs mežu. Uz pasākumu tika uzaicināti arī Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas Ekopadomes pārstāvji un skolotāja Iveta Daiga.

Pasākumu atklāja Norvēģijas karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens (Steinar Egil Hagen) un VARAM Klimata pārmaiņu departamenta direktore Ilze Prūse.

Dienas laikā 111 skolēni no 14 Latvijas skolām iestādīja aptuveni 500 priedes*. Bērni piedalījās arī 14 dažādās darbnīcās, kurās bija iespēja uzzināt gan par koku ietekmi uz klimata pārmaiņām, purvu lomu oglekļa dioksīda uzkrāšanā, klimata pārmaiņām Latvijā, gan arī par bioloģisko daudzveidību mežos, mežu atjaunošanu un kopšanu u.c. Kā atzina pasākuma dalībnieki, šī bija vērtīga pieredze bērniem un pieaugušajiem.

OMAs meža stādīšana ir 2017.gada 30.-31.oktobrī, Rīgā VARAM rīkotās starptautiskās konferences “Baltijas ceļš uz oglekļa mazietilpīgu un klimatnoturīgu attīstību” ieskaņas pasākums. Konferences mērķis ir informēt un pārrunāt oglekļa OMA** izdevīgumu un nepieciešamību, intensificēt pārmaiņu materializēšanos Latvijā.

Galvenie ieguvumi no OMA īstenošanas ir klimata pārmaiņu ierobežošana un ar to saistīto risku novēršana, kā arī stimuls ekonomikas izaugsmei, pateicoties «zaļo tehnoloģiju» attīstīšanai, jaunu «zaļo darbavietu» veidošanai; iespēja resursu patēriņa efektivitātes uzlabošanai un patērēto daudzumu samazināšanai, tajā skaitā enerģija, izejmateriāli, zeme un ūdens.

Publicēšanas datums: 2017. gada 3. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt