Pasākumu kalendārs
<< Oktobris 2017 >>
POTCPSSv.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
A  A  A
Lapas karte


Vai plāno apmeklēt Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas svētku pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Novads » Simbolika

Cēsu novada simbolika
 
Saistošie noteikumi, kas regulē simbolikas izmantošanu
Simbolikas komisijaCēsu novada ģerbonis
Zilā laukā sarkans robots ķieģeļu mūris ar pieciem tornīšiem un atvērtiem vārtiem ar paceltu režģi, virs tā stāvošs karavīrs dabiskā krāsā, baltā tērpā ar paceltu zobenu un vairogu; sudraba pavedienapmale.

Cēsu pilsētas ģerbonis
Zilā laukā sarkans robots ķieģeļu mūris ar pieciem tornīšiem un atvērtiem vārtiem ar paceltu  režģi, uz tā stāvošs karavīrs dabiskās krāsās ar paceltu zobenu un vairogu.

Senākais zināmais ģerboņa attēls - zīmoga nospiedumā uz 1383. gadā izdota dokumenta. Cēsu pilsētas ģērbonis savu viduslaikos iegūto veidolu saglabājis līdz pat mūsdienām.
Vaives pagasta ģerbonis

Zilā laukā piecpadsmit sudraba ūdens piles (5, 4, 3, 2, 1).

Ūdens lāses simbolizē daudzās ūdenskrātuves Vaives pagastā. No ūdens lāsēm veidoti divi V burti.


Cēsu pilsētas karogs
Cēsu pilsētas karogs ir taisnstūra audums ar platuma un augstuma proporcijas attiecību 2:1; karogs ir divpusējs; uz fona Valsts karoga krāsā taisns krusts baltā krāsā ar nobīdītu vertikālās līnijas asi karoga stiprinājuma virzienā; krusta vertikālā un horizontālā līnija karoga kreisajā malā veido kvadrātu; krusta vertikālās un horizontālās līniju krāsu platums pret karoga augstumu ir 1: 5; krusta centrā attēlots Cēsu pilsētas ģerbonis; ģerboņa augstums ir 6:10 no karoga augstuma; karoga izmēri – 1.0 x 2.0 m ; ģerboņa augstums – 40 cm; galda karodziņa izmēri – 14 x 28 cm un proporcijas atbilst Cēsu pilsētas karoga proporcijām un aprakstam.Cēsu pilsētas logo
Stilizēts Cēsu pilsētas identitātes – Cēsu pilsdrupu grafisks attēls: kompozīciju no trīs pusēm ietver stilizēta Cēsu pilsdrupu Rietumu torņa kontūrlīnija melnā tonī; kontūras iekšpusē daļēji regulārs krāsu laukums; krāsu laukumu vainago nosaukums Cēsis, kas ir logo neatņemama sastāvdaļa; krāsu laukumu nobeidz vārds „ANNO” un skaitlis „1206”, kas ir logo neatņemama sastāvdaļa. Krāsu laukuma iekšpusē stilizēta Cēsu pils mūru kontūrlīnija baltā tonī.


Printēt