A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Novads » Satiksme » Satiksmes ierobežojumi

» Satiksmes ierobežojumi
» Satiksme


Trešdien, 18.septembrī, satiksmei slēgta Rīgas iela

Trešdien, 18.septembrī, no plkst.13.00 līdz plkst.17.00 automašīnu satiksmei tiks slēgta Rīgas iela posmā no Kases ielas līdz Līvu laukumam.

Satiksmes ierobežojumi noteikti ēkas Rīgas ielā 31 remontdarbu dēļ.


Izmaiņas satiksmes organizācijā Vienības laukumā

No 13.maija ieviestas izmaiņas pašreizējā satiksmes kustībā Vienības laukumā. Lūdzam visus satiksmes dalībniekus ievērot uzstādītās ceļa zīmes!

Lai Vienības laukumu padarītu par iedzīvotājiem un pilsētas viesiem patīkamu atpūtas vietu un lietderīgi izmantojamu publisko telpu, līdz maija beigām notiek laukuma iekārtojuma un satiksmes organizācijas izmēģinājumi.

Izmaiņas tiks ieviestas pēc piedāvātā modeļa darbības analīzes, kuras laikā veikta satiksmes intensitātes novērošana dažādos dienas laikos, lai noteiktu kādi ir autovadītāju visbiežāk izmantotie manevri, braucot cauri Vienības laukumam.

Analizējot pagriezienu pa kreisi no Vaļņu ielas uz Lenču ielu, secināts, ka autovadītāji to izmanto diezgan reti. Bīstamas situācijas rada autovadītāji, kas, iebraucot laukumā no Lenču ielas, brauc tuvāk kādreizējā apļa vidum, tādējādi nonākot pretējā virziena joslā. Tāpat daļa autovadītāju mēģina veikt kreiso pagriezienu uz L.Skolas ielu, vai nu to darot neatļauti, vai mēģinot apgriezties braukšanai pretējā virzienā Podnieku ielas krustojumā. Kopumā daudzās atļauto manevru iespējas ierobežotajā telpā padara satiksmes organizāciju grūti uztveramu.

Pēc veiktajiem novērojumiem noteikts, ka no Vaļņu ielas pa kreisi pagriezties vairs nebūs ļauts, varēs nogriezties tikai pa labi uz Valmieras ielu un Raunas ielu. Turpmāk uz Lenču ielas un L.Skolas ielas no Vaļņu ielas varēs nokļūt, braucot pa Valmieras ielu līdz vecajam ugunsdzēsēju depo jeb topošajam restorānam “Kest” Valmieras ielā 1, tad veicot pagriezienu braukšanai pretējā virzienā un braucot atpakaļ pa Valmieras ielu līdz Vienības laukumam. Tas nozīmē, ka tiks atjaunota lokveida kustība, tikai nevis Vienības laukuma centrā, bet pa Valmieras ielu.

Lokveida kustības shēma aplūkojama ŠEIT.

Pie Uzvaras bulvāra pa kreisi nogriezties nebūs ļauts, jo šeit pagriezienu no Valmieras ielas uz Uzvaras bulvāri veic sabiedriskā transporta autobusi, krustojums ir grūti pārredzams un pagriezienu trajektorijas ir asas. Veicot pagriezienu pie vecā ugunsdzēsēju depo, šādu sarežģījumu nav.

Turpmāk Valmieras un Lenču ielas krustojumā priekšroka būs autovadītājiem, kas krustojumā iebrauks no Valmieras ielas. Uz Lenču ielas tiks uzstādīta zīme “Dodiet ceļu”. Šāda satiksmes organizācija ir atbilstošāka kustībai pa apli, turklāt uz Valmieras ielas ir ievērojami lielāka automašīnu satiksmes intensitāte nekā uz Lenču ielas.

Karti ar satiksmes organizācijas izmaiņām aplūko ŠEIT.

Izmaiņas auto stāvēšanas laika ierobežojumos pilsētas stāvvietās

No 1.marta mainījies automašīnu stāvēšanas laika ierobežojums stāvvietās uz ielām ārpus vecpilsētas.

Turpmāk stāvvietās uz Vaļņu ielas, Raunas ielas, Izstādes ielas un Uzvaras bulvāra auto varēs novietot uz divām stundām. Šis ierobežojums būs spēkā darba dienās no plkst.8.00 līdz plkst.15.00. Brīvdienās un svētku dienās, tāpat kā līdz šim, šajās stāvvietās auto stāvēšanas laika ierobežojums nav spēkā.

Tajā pašā laikā vecpilsētas stāvvietās uz Rīgas ielas, Kases ielas, Lielās Skolas ielas un Pils ielas tiks saglabāts esošais automašīnu stāvēšanas laika ierobežojums – viena stunda. Uz Rīgas ielas posmā no Kases ielas līdz Baznīcas ielai automašīnu stāvēšanas laika ierobežojums viena stunda tāpat kā līdz šim ir spēkā arī sestdienās!

Autovadītājiem redzamā vietā aiz automašīnas priekšējā stikla jāizliek norāde ar laiku, kad auto novietots stāvēšanai.
Līdz februāra beigām autovadītāji, kuri, novietojot auto stāvvietās uz Rīgas ielas, neievēros noteikto auto stāvēšanas laika ierobežojumu un nebūs norādījuši auto atstāšanas laiku, saņems brīdinājumu, taču no 1.marta par pārkāpumu saņems sodu.

Lūdzam ievērot uzstādītās ceļa zīmes un neaizmirst atstāt norādes par automašīnas novietošanas laiku! Ja auto nepieciešams novietot uz ilgāku laiku, lūdzam izmantot pilsētas stāvlaukumus Bērzaines ielā, pie pilsētas stadiona, Smilšu laukumā un aiz ēkas Raunas ielā 8, kā arī citas stāvvietas bez laika ierobežojuma.

Ar karti, kurā norādītas visas pilsētas centrā pieejamās stāvvietas un auto stāvēšanas laika ierobežojumi tajās, var iepazīties ŠEIT.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt